NAPSALI O NÁS

Nechte se obklopit obrazy a freskami a užijte si svatbu v jedinečných prostorách. Svatba v klášteře je skvělým zážitkem, který má jedinečnou atmosféru. Břevnovský klášter je naším nejznámějším historickým klášterem s nezapomenutelnou atmosférou.

Atmosféra svatební lokality

Pokud máte v oblibě historická místa, pak byste si Břevnovský klášter neměli nechat uniknout. Spojuje se zde historická a elegantní atmosféra, která je jednoduše okouzlující. V okolí je navíc malebná zahrada, velký zelený prostor poskytuje klidné prostředí a je krásnou kulisou pro svatební fotografie.

Venkovní prostory

V okolí kláštera se nachází rozlehlá zeleň. Nechybí stromy, rybník, je zde hned několik alejí a také oranžerie. To vše jsou krásná místa pro pořízení svatebních fotek. Nicméně pro svatební obřad je připravena zahrada, konkrétně louka za pavilonem Vojtěška. Zde bývá klid, i když je zahrada přístupná veřejnosti. K dispozici je 32 židlí k sezení, ovšem kolem je dostatek prostoru. Jiné místo pro obřad bohužel venku zvolit nelze.

TEREZIÁNSKÝ SÁL

Svatba v interiéru

V interiéru je nejoblíbenější obřad v Tereziánském sále. Ten je impozantně vyzdobený a skvěle dotváří celkovou atmosféru. Nachází se zde klavír – můžete tak mít živý hudební doprovod. Sál představuje nejkrásnější ze sálů v prelatuře kláštera.

Dále je k dispozici horní sál pavilonu Vojtěška, kde je kapacita 50 lidí. Nachází se blízko louky – v případě špatného počasí se sem přesouvají venkovní obřady.

Pro svatební obřad lze případně využít ještě Opatskou jídelnu, jde o jednoduchý prostor, jehož dominantou jsou historické obrazy.

Pro církevní sňatek je pak vyhrazen kostel sv. Markéty.

Možnosti ubytování

V bezprostřední blízkosti kláštera se nachází hotel. Můžete se tak ubytovat přímo v klášteře. Je zde 23 pokojů. Kromě toho se nedaleko nachází i další možnosti ubytování, bez problému tak ubytujete všechny svatebčany.

Gastronomie a catering

Po svatebním obřadě si v klášteře můžete užít i následnou hostinu a oslavy. Pro hostinu je využívána Salla Terrena, ale i další reprezentační prostory kláštera. Občerstvení zajistí externí dodavatelé.

Zajímavosti v okolí

Nejkrásnějším místem v blízkém okolí je rozlehlá zahrada, kde můžete relaxovat. O kousek dál se pak nachází Park Ladronka. Lokalita je poměrně vzdálená historickému centru města, ovšem přesto se můžete jednoduše dostat na zajímavá místa Prahy.

Kontakt a rezervace

Pro rezervaci prostorů pro svou svatbu můžete využít kontaktní formulář na webových stránkách. Případně si termín rezervujte na e-mailu pronajmy@brevnov.cz či na telefonním čísle +420 220 406 286.

https://pismenkov.cz/svatba-brevnovsky-klaster/
Ověřeno MonsterInsights